reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy J4

Android 8.0 güncellemesi hangi Galaxy J cihazlarına geliyor?

Samsung, Galaxy J serisinde hangi modellerin Android 8.0 veya 8.1 Oreo güncellemesine kavuşacağı Wi-Fi Alliance aracılığıyla ortaya çıktı.

Önümüzdeki aylarda indirmeye sunulmasını beklediğimiz güncellemenin hangi modellere geleceğini söyleyelim. Galaxy J3 (2017): SM-J330FN, Galaxy J3 (2017) Uluslararası Çift-SIM: SM-J330F, SM-J330F/DS, SM-J701M/DS (Uluslararası), SM-J701MT, SM-J701M ve Galaxy J7 SM-J701F (Uluslararası) modellerinin Android 8.0 ve 8.1 Oreo güncellemesine kavuşacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 8.0, Galaxy J modellerine ne gibi yenilikler getirecek?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor. Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Galaxy J modellerine çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

İlgili Video

Popüler Galaxy A8 ailesi