reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Ekim ayında Android 8.0 güncellemesi alacak Samsung cihazlar

Android 9.0 güncellemesini beklerken hala Android 7.0 kullanan Samsung kullanıcılarındansanız gelecek ay Android 8.0 güncellemesi alacak cihaz sizinki olabilir.

Samsung’un Android 8.0 dağıtım süreci kaldığı yerden devam ediyor. Ekim ayında 4 adet model Android 8.0 desteğine kavuşuyor. Her ne kadar kullanıcılar bir an önce Android 9.0’a geçmek istese de ne yazık ki pek çok kullanıcı henüz 8.0 Oreo güncellemesi dahi almamış durumda. Koreli üretici, ekim ayında dört cihazı daha Oreo’ya geçirmeye hazırlanıyor. Oreo güncellemesi alacak modeller ise Samsung Galaxy A8 2016, Galaxy J7 Pro, Galaxy J5 Pro, Galaxy J3 (SM-J330F) olarak açıklandı. Her bir model içinse planlanan güncelleme tarihi değişkenlik gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi cihaz ne zaman güncellenecek?

Ekim ayının ilk güncellemesine Samsung Galaxy J3 (SM-J330F) kavuşacak. Cihaz 1 Ekim‘de Oreo güncellemesini alacak. Cihazın lansman yazılımı ise Android 7.0 olarak belirtilmiş. Yani SM-J330F kodlu J3 modelinin alacağı ilk büyük güncelleme bu oluyor. Galaxy J5 Pro, 5 Ekim‘de güncellenecek. Bu cihazın da lansman yazılımı Android 7.0. Bir diğer kutudan Android 7.0 ile çıkıp ilk büyük güncellemesini alacak model olan Galaxy J7 Pro içinse tarih 23 Ekim.

Galaxy A8 2016 kullanıcıları ise Android Oreo güncellemesi için 26 Ekim‘e kadar bekleyecek. Burada bu cihaza sahip kullanıcılar için küçük bir not düşelim. Galaxy A8 2016 modelinin lansman yazılımı Android 6.0’dı. Yani Oreo cihazın alacağı ikinci büyük güncelleme olacak. Samsung genellikle cihazlarına 2 büyük yazılımdan sonra üçüncüyü vermiyor. Yani Galaxy A8 2016 modelinin Android 9.0 güncellemesini alma ihtimali biraz düşük. Yine de Android 9.0 güncellemesiyle ilgili resmi bir açıklama olmadığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Note 9 tasarım videosu