reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Eylül ayında Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak Samsung cihazlar

17 Ağustos 2018

Her ne kadar firmalar teker teker Android 9.0 Pie güncelleme planlarını açıklasa da hala Android 8.0 güncellemesi almamış olan cihazlar bulunuyor. Samsung tarafında eylül ayında dört cihaz Oreo’ya geçiyor.

Android kullanıcılarını Android 9.0 heyecanı sarmış olsa da, bazı kullanıcılar hala Android 8.0 güncellemesi bekliyor. Samsung cephesinde ise eylül ayı güncelleme planları yavaş yavaş netleşmiş gibi görünüyor. Halihazırda Anroid 7.0 Nougat bulunan dört cihaz için planlanan güncelleme tarihleri açıklandı. Bu cihazlar Galaxy J5 Prime, Galaxy J7 Core, Galaxy J7 Pro ve Galaxy J5 Pro olarak listede yerlerini alıyor. Cihazlar için işaret edilen güncelleme tarihi ise 28 Eylül olarak belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncelleme detayları

Modellerden Galaxy J5 Prime için ise Oreo, alacağı son güncelleme olabilir. Çünkü lansman yazılımı Android 6.0.1 olan cihaz son güncellemeyle beraber 2. büyük güncellemesini almış olacak. Samsung cephesinde genellikle iki büyük güncellemenin ardından cihazların üçüncü büyük güncellemeyi alması pek olası olmuyor. Bu sebeple bu cihaza Android 9.0 gelmeme ihtimali hayli yüksek. Öte yandan Galaxy J7 Core, Galaxy J7 Pro, ve Galaxy J5 Pro ilk büyük güncellemelerini alacak. Cihazların Android 9.0 güncellemesi de alması olası. Ancak daha yeni Android 8.0 güncellemesine kavuşacak olan bu cihazlar, Pie güncellemesini ne zaman alır onu kestirmek hayli zor.