reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom Vestel iş birliği

Türk Telekom ve Vestel’den ülke ekonomisine güç katacak iş birliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Amerikan elektronik ürünlerine boykot çağrısının ardından Türk Telekom ve Vestel iş birliği müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerikan elektronik ürünlerine boykot çağrısı, şirketler tarafında karşılık bulmaya devam ediyor. Bu çağrı sonrası bir hamle de Türk Telekom ve Vestel’den geldi. Türk Telekom ve Vestel, yılın sonlarına doğru çıkarmayı planladıkları Vestelcell ürününe yönelik iş birliği anlaşması müjdeledi. Anlaşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Venus akıllı telefonlarının satışını Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirecek. Vestelcell ile Venus satışlarının sene sonunda başlaması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cazip teklif ve avantajlar kapıda

Bu iş birliği kapsamında ilk etapta sunulacak olan Vestelcell hatların ve beraberindeki Venus cihazların, aynı zamanda kullanıcılara cazip teklif ve avantajlar da getireceği kaydediliyor. Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun’un konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Elektronik ürün pazarında yerli ürünlerin daha çok tercih edilmesi ülke ekonomisine güç katacak. Türkiye’nin milli değeri Türk Telekom yerli ve milli ürün ve teknolojileri üretme, destekleme, kullanıma sunma konularında üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirerek sektöre örnek, devletine ve milletine destek olmayı kararlılıkla sürdürecektir.

Vestel olarak sadece üretim yapmıyor, bu ülkenin ekonomisine de katkıda bulunuyoruz.” diyen Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler ise Vestelcell’in Venus akıllı telefonların tamamlayıcısı olacağını kaydediyor. Yeni iş birliği sayesinde dışa bağımlılığı azaltmayı amaçladıklarını da sözlerine ekleyen Güler, “Temennimiz; milletimiz yerli telefon kullansın, iletişimini bu toprakların gururu ürünlerle sürdürsün.” diyerek sözlerini tamamlıyor.