reklamı kapat

POPÜLER

Vestel Venus V3 5020

Vestel’den 649 TL’ye 4.5G uyumlu telefon

Vestel, yeni telefonu Venus V3 5020’yi Vestel City’de düzenlenen etkinlikte görücüye çıkardı. Geçtiğimiz kasım ayında tanıtılan Venus V3 serisinin yeni bir üyesi olan Venus V3 5020, yüksek kapasiteli piliyle dikkat çekiyor.

3.140 mAh kapasiteli pille birlikte gelen telefon gücünü dört çekirdekli Mediatek işlemcisinden ve 1 GB RAM’den alıyor. 16 GB dahili hafızaya ek microSD kart seçeneğinin de sunulduğu telefonun arkasında 8 megapiksel ön tarafında ise 5 megapiksel kamera yer alıyor. Kategori 4.5G bağlantı desteğiyle saniyede 150 Mbps’ye varan indirme hızı vadeden Vestel Venus 3 5020’de 16 GB’lık dahili hafızayı yetersiz bulan kullanıcılar için Vestel Cloud’dan 50 GB bulut depolama alanı bir yıl ücretsiz sunuluyor.

Vestel’in Vestel Takvim, Smart Remote, Vestel Mobil Asistan gibi uygulamaları haricinde telefonda Turkcell’in Turkcell Müzik ve Turkcell Bip gibi uygulamaları da yüklü olarak geliyor. Turkcell’le yapılan iş birliği neticesinde geliştirilen telefona 36 boyunca ayda 19 TL ödeyerek sahip olmak mümkün. Tabii bunun için Turkcell’in kredi finans servisinin kullanılması gerekiyor. Telefonun satış fiyatı ise 649 TL.

Bu arada altını çizmekte yarar var. Turkcell’in Vestel’le gerçekleştirdiği bu iş birliği Turkcell’in bundan sonra T serisi telefonlar üretmeyeceği anlamına gelmiyor. Yeni T serisi telefonun mayıs ayında tanıtılacağını belirten Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, bazı T serisi modellerinin Vestel’in fabrikasında üretilebileceğini ifade ediyor.