reklamı kapat

POPÜLER

Vestel Venus

Vestel’den Türkiye’nin beklediği telefonlar sonunda geldi

Vestel, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen akıllı telefonu Venus’ü IFA Fuarı’nda sergiledi. Tasarım ve gelişim süreci Manisa’daki Vestel City’de gerçekleşen akıllı telefon, Venus X ve Venus V olmak üzere iki farklı modelle birlikte kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Vestel, akıllı cep telefonunun üretim, LCM, metal press, SMD dizgi, TSP üretimi, plastik enjeksiyon, son montaj ve paketleme aşamalarını Vestel City’de kendi teknolojisiyle gerçekleştiriyor. İşletim sistemi olarak Android’in tercih edildiği telefonlardan Venus 5.0 V ve 5.0 X, dört çekirdekli Qualcomm işlemcisi ve uzun pil ömrü ile dikkat çekerken; Venus 5.5 V ve 5.5 X ise 4G özelliği, NFC, 13 megapiksel kamera ve dört çekirdekli 1,4 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisi ile göze çarpıyor.

Vestel Şirketler Grubu Başkanı Turan Erdoğan, yerli üretim sayesinde yabancı markalı cep telefonu ithalatını azaltarak cari açığın küçülmesine katkıda bulunacaklarını söyledi. Erdoğan, akıllı telefon ihracatıyla birlikte ülkenin ihracat kapasitesini artırma yönünde önemli bir adım atacaklarını ifade etti. Üç yıl içinde Türkiye perakende pazarında yıllık 2 milyon adet, ihracatta ise 1 milyon adet satış rakamına ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Erdoğan, akıllı telefon üretiminin yaratacağı ek istihdamın da 4.000 kişiyi aşacağını öngördüklerini belirtti. Venus’ün daha satışa sunulmadan uluslararası A Design Award ve Plus X Award‘dan tasarım ve kullanım kolaylığı dallarında toplam dokuz ödülle döndüğünü söyleyen Erdoğan, şık tasarımıyla Venus’ün tüketicinin beğenisini kazanacağını ifade etti. Bu ay piyasaya sürülecek telefonlardan 5 inçlik Venus modelleri 649 TL’den, 5,5 inçlik modeller ise 899 TL’den satışa sunulacak.