reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vestel Venus Z10
Vestel Venus Z10

Vestel üst segment telefonu Venus Z10’u MWC17’de sergiledi

Vestel, Türkiye’nin ilk akıllı telefonu Venus ailesinin yeni nesil üst segment modeli Z10’u Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Venus ailesinin en yeni üyesi Z10, Full HD çözünürlük sunan 5,2 inçlik ekranla geliyor. 13 megapiksellik arka kameraya 8 megapiksellik selfie kameranın eşlik ettiği telefon, PDAF, OIS ve EIS teknolojileri ile hareketli objelere hızlıca odaklanabiliyor.

Advertisement

El titremelerini algılayarak çok daha net çekimler vadeden Venus Z10, bünyesinde 8 çekirdekli 64 Bit Qualcomm işlemciyi barındırıyor. Komple metal ve diamond cut cam birleşimi tasarımıyla göze çarpan telefon hakkında Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları söyledi: “Akıllı cep telefonu konusunda elde ettiğimiz tecrübenin ve en son teknolojinin bir ürünü olarak ortaya çıkan Vestel Venus Z10, sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da sınıfında ses getirecek bir model olacak” dedi. 

Mobile World Congress’e dördüncü kez katıldıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Türkiye’nin teknoloji devi olarak mobil dünyanın kalbinin attığı bu fuarda dünyanın 153 ülkesine teknolojisini ihraç eden bir marka olarak yer alıyoruz. Bu hem markamız hem milletimiz için büyük bir gurur” dedi. Turan Erdoğan, “Biz faaliyet gösterdiğimiz her alanda, dünya devleriyle başa baş yarışmaya devam ediyoruz. Bunun için yeterli donanımımız mevcut. Türkiye’nin ilk yerli telefonunu üretmenin yanı sıra, Avrupa’da kendi teknolojisi ve özgün tasarımıyla akıllı telefon üreten çok az firmadan biriyiz. Bu doğrultuda Venus ailesine kattığımız yeni model ve ürünler ile de çıtamızı yükseltmeye devam ediyoruz. Venus ailesinin yeni nesil üst segment modeli olan Venus Z10 gerek özellikleri gerekse tasarımı ile son derece iddialı bir ürün olarak geliyor. Venus Z10, Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri Vestel City’de mühendislerimizin tasarım ve inovasyon yeteneğinin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada alıcı bulacağına inandığımız Venus Z10 hem yarattığı istihdam hem de ihracat gelirleri ile Türkiye’ye büyük bir katma değer sağlayacak” şeklinde konuştu.

Venus ailesinin üyeleri 2017 itibarıyla 3 farklı segmentte satışa sunulacak. Giriş segmentindeki ürünler Venus E serisi, orta segmentteki ürünler Venus V serisi, üst segmentteki ürünler ise Venus Z serisi olarak anılacak. Vestel, 2017 yılı içerisinde her segmente ait yeni ürünlerini tüketicileri ile buluşturmaya devam edecek. Vestel’in yeni telefonlarının ne kadar satışa sunulacağı ise henüz belli değil.