reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan boykot açıklaması

Amerikan elektronik ürünlerine boykot geliyor [Son dakika]

Amerika ve Türkiye arasındaki ekonomik savaş yeni bir boyuta taşınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın elekronik ürünlerine boykot uygulanacağını duyurdu.

Amerika cephesinde Türkiye’ye karşı alınan yaptırım kararlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli bir açıklama geldi. “İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu” kapsamında konuşma yapan Erdoğan, Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı olduğunu dile getirirken Amerika’nın elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını kaydetti. Erdoğan açıklamasında “ABD’nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafın da Samsung’u var. Biz bunları bulacağız. Dolayısıyla biz kendimize yeteceğiz. Dışarıya para verip yaptırdığımız her işin daha güzelini yapıp biz dışarıda servis edeceğiz. Bu millet bunları yapmaya muktedirdir.” sözlerine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boykot kapıda

Söz konusu boykotun ne şekilde uygulanacağı ise açıklanmadı. Apple ürünlerini merkezine oturtan bu açıklamayla beraber ABD’nin elektronik ürünleri dendiğinde kapsam biraz genişliyor. Ancak açıklamanın tonuna baktığımızda donanım parçalarından ziyade cihaz satışlarına doğrudan bir müdahale olacakmış havası mevcut. Boykotun tonu şimdilik Apple özelinde gibi görünse de Türkiye’de satış gerçekleştiren Amerika tabanlı HP, Microsoft gibi başka firmalar da yer alıyor. Boykotun kapsamının ve nasıl uygulanacağının önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamayla netleşmesi bekleniyor.