reklamı kapat

POPÜLER

türk hava yolları ve türk telekom

THY ve Türk Telekom, Amerika boykotuna katılıyor

Amerika ve Türkiye arasındaki ekonomik savaş farklı bir boyuta taşınıyor. İki ülke arasındaki gerginlik devam ederken Türk Hava Yolları ve Türk Telekom Amerika boykotuna dahil olduklarını açıkladı.

Bildiğiniz gibi Türkiye ve Amerika arasında ciddi bir ekonomik mücadele veriliyor. Bu mücadele kapsamında ülkemizde boykot çağrısı yapılıyor. Bu çağrıya cevap veren ilk şirketler arasında ise Türk Hava Yolları ve Türk Telekom yer alıyor. İki taraftan da süreç hakkında önemli açıklamalar yapıldı.

Önce Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Türk Hava Yolları olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir.” açıklamasında bulundu.

Ardından Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş‘in Twitter paylaşımıyla süreç detaylandı. Bu açıklamada “Türk Telekom ailesi olarak biz de #ABDyeReklamVerme kampanyasına dahil oluyor, devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir” sözleri yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Telekom CEO’su Paul Doany de gelişmelere sessiz kalmadı. Yaptığı açıklanmada şu sözleri sarf etti: “Özellikle reklam gelirleriyle ilgili bizim şirketlerimizin ödedikleri aynı vergileri ödemiyorlar. Müşterilerine hizmet sunmaya çalışırken bizim gibi BTK düzenlemelerine tabi değiller (biz gecikebiliyoruz, engellenebiliyoruz, ama onlara bu olmuyor)”