reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom LOG Tasarım 2

Türk Telekom, yeni zamlı internet tarifelerini devreye aldı

Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcılarından Türk Telekom, yeni zamlı internet tarifelerini devreye aldı. Fiyatlar hayli yüksek.

Habertürk’te yer alan habere göre Türk Telekom tarafının sabit internet fiyatlarında yüzde 23’ü bulan oranlarda artışa gidildi. 1 Haziran 2022 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak olan yeni tarifesine göre 16 Mbps’lik internet paketinin aylık fiyatı 105 TL’den 129 TL’ye, 24 Mbps’lik paketin fiyatı 119 TL’den 139 TL’ye, 35 Mbps’lik paketin fiyatı 134 TL’den 154 TL’ye, 50 Mbps’lik paketin fiyatı 149 TL’den 169 TL’ye ve 100 Mbps’lik paketin aylık fiyatı ise 165 TL’den 194 TL’ye yükseltildi. Aralık 2021’de 90 TL olan en düşük sabit internet fiyatı, Haziran 2022’de 130 TL’ye çıkmış oldu. En üstte ise 155 TL’den 194 TL’ye kadar çıkıldı.

Türk Telekom bizim gündemimize en son bir açıklama ile gelmişti. Firma ortaya çıkan “İnternete Yüzde 67 Zam Yapıldı haberleri doğru değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır” demiş ve şunları aktarmıştı: “Türk Telekom’un Port ücretlerindeki artışlarla ilgili olarak son dönemde gündeme gelen fiyat düzenlemesi konusunda bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.  Bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında belirtilen ‘İnternete yüzde 67 zam yapıldı’ içerikli haberler ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Belirtmek isteriz ki, toptan seviyedeki Port ve Transmisyon ücretlerinde Şubat 2020’den beri herhangi bir fiyat güncellemesi yapılmamıştır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aradan geçen iki yılı aşkın süre zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri doğrudan etkileyen ekonomik parametrelerde ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne transmisyon (iletim) maliyetleri önemli ölçüde artmış olmasına rağmen transmisyon ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. 

Toptan seviyede gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende seviyesindeki internet ücretlerine yansıması ise tamamen ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; iddia edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

Toptan seviyedeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Türk Telekom”

Üzücü Türk Telekom fiyatları yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı