reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom LOG tasarım

Türk Telekom, taahhütsüz internet fiyatlarına zam yapıyor

Türkiye’nin en büyük telekom firmalarından olan Türk Telekom, taahhütsüz internet fiyatlarına zam yapıyor.

Birgün’de yer alan habere göre zamlı fiyatlar 1 Temmuz 2024’ten itibaren uygulamaya girecek. Zam sonrasında en düşük taahhütsüz ve limitsiz internet paketi 650 TL’den 755 TL’ye yükselecek. Açıklamaya göre taahhüdü devam eden kullanıcılar zamlardan etkilenmeyecek. Zamdan sadece taahhütsüz müşteriler ve yeni üye olacak müşteriler etkilenecek. Türk Telekom resmi internet hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor: “​​​​​1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren; Evde/İşte İnternet tarifelerinin liste fiyatı, MEB tarifelerinin liste fiyatı, Yalın/Alo erişim liste fiyatı ve Alo dakika paketlerinin liste fiyatı, Statik IP liste fiyatı ve Tek Seferlik İşlem ücretlerinde (nakil, devir, hat dondurma, hat kapama) güncelleme yapılacaktır. Bahse konu liste fiyatı güncellemelerinden, sadece taahhütsüz durumda olan müşterilerimiz etkilenecek olup, taahhütlü müşterilerimiz taahhüt süreleri boyunca herhangi bir fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir. Taahhütsüz müşterilerimiz de avantajlı kampanyalarımıza katılarak hiçbir fiyat değişikliğinden etkilenmeden kullanımlarına devam edebilirler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firmadan bugün, “Türk Telekom’dan güçlü faaliyet performansıyla 2024’e hızlı başlangıç: Mobil ve fiberdeki büyüme ivmesi sürüyor” başlıklı bir basın bülteni de geldi. Şirket şunları aktardı: “Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom, dünya standartlarını belirleyerek geleceğe yön verecek yenilikçi çalışmalarına ve yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2024 yılı birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıklayan Türk Telekom, öncü iş kollarında güçlü büyüme ivmesini sürdürdü.

Türk Telekom, konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 6 artırarak 28 milyar TL’ye yükseltirken, FAVÖK’ü %23 artarak %36,6 marjla 10,3 milyar TL’ye ulaştı. 81 ilin her köşesine uzanan fiber altyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren ve Türkiye’yi yarının teknolojilerine hazırlayan Türk Telekom, 2024’ün ilk çeyreği itibarıyla fiber ağ uzunluğunu 441 bin km’ye taşırken, fiber hane kapsaması 32,2 milyon oldu. Mobildeki yükselen performansını 2024 birinci çeyrekte de pekiştiren Türk Telekom’un, aynı dönemdeki mobil abone sayısı 26,2 milyon oldu.”

2023 yılını sektörün yatırım lideri olarak kapattıklarını ve 2024’ün ilk çeyreğinde 4,6 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını belirten CEO Ümit Önal, “Teknoloji birikimimiz ve yatırımlarımızla, Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğuna yön verirken, teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonuna liderlik etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Öncü iş kollarımızda devam eden ivme ile 2024’e tüm yıl için paylaştığımız öngörü setimizi teyit eder şekilde sağlam bir başlangıç yaptık” diye konuştu.

Türk Telekom zammı yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER