reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom İnternet Fiyatları

İnternet fiyatlarına çok büyük zam kapıda!

Türkiye gündeminden yeni internet fiyatları inmiyor. Adil kullanım kotası derdinden kurtulduk derken bu sefer yüksek fiyatlar karşımızda bulunuyor. İşte bu fiyatların daha da artacağı korkutucu bilgiler geliyor.

Sözcü’den Nuray Tarhan’ın haberine göre ana internet sağlayıcı Türk Telekom, diğer operatörlere sunduğu toptan hat kiralama bedelini yüzde 66 civarında artırmış durumda. Yapılan bu artışın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanması halinde, diğer operatörlerin de fiyatları artırmak zorunda kalacağı söyleniyor. Artan maliyetleri müşterilerine yansıtmak zorunda kalacak şirketler, kullanıcıları oldukça üzecek gibi görünüyor. Adil kullanım kotasız (AKN) internet paketlerine geçen hafta yüzde 100’ün üzerinde zam yapan Türk Telekom, eleştirilerin odak noktasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de internet fiyatları inanılmaz hale geldi

Konu hakkında konuşan TurkNet Bireysel İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Durmuş, Türk Telekom’un yeni hat kiralama bedellerini eski müşterileri için düşük hızda yüzde 66, yüksek hızda ise yüzde 4.6 artırdığını belirterek, “Üzerine vergileri de koyunca operatörlerin yapacakları zam oranı bu rakamların çok daha üzerinde olacak” açıklamasını yapıyor. Durmuş ayrıca, “Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom’a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL’ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi’ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL’yi bulur. Bu da yüzde 86 zam demek” diyor. Sonuç olarak 2019’da internet erişimi hiç olmadığı kadar pahalı hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç robotlardan