reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom

Türk Telekom, tepki çeken kotasız internet paketlerine indirim yaptı; işte yeni fiyatlar!

Türk Telekom, kısa süre önce AKN olmayan yani kotasız internet paketlerine indirim yaptığını açıkladı. İşte firma tarafından belirlenen yeni fiyatlar…

Türkiye, 1 Ocak 2019 itibariyle kotasız internet dönemine geçiş yapıyor. Ancak biliyorsunuz bu yüzden internet fiyatları inanılmaz yüksek hale gelmiş durumda. Yeni fiyatlarını açıklayan ilk operatörlerden biri olan Türk Telekom, kısa süre önce çok tepki çeken fiyatlarda bir indirim gerçekleştirdi. Daha önce 4 mbps giriş seviyesi kotasız paket için 59,90 TL‘lik fiyat açıklayan şirket, yeni listesinden 4 mbps seçeneğini kaldırdı. Bunun yerine aylık 69,90 TL‘lik 6 mbps paketi geldi. 8 mbps internetin 79,90 TL‘lik fiyatını güncellemeyen firma, daha önce 119,90 TL olan 24 mbps paketi 99.90 TL‘ye indirdi. Daha önce 149,90 TL olan 35 mbps paket ise 121,90 TL‘ye çekilmiş görünüyor. Daha önce 249.90 TL olan 50 mbps paketi ise yeni listede 229.90 TL olarak görünüyor. Firma 12 mbps kotasız internet için 84,90 TL, 16 mbps limitsiz internet içinse 89,90 TL‘lik fiyat belirlemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Telekom, mobil veri paylaşımından ücret alacak mı?

Bu konuda haberin devamında okuyabileceğiniz açıklamayı yapan Türk Telekom, şimdilik herhangi bir ücret alınmayacağını belirtiyor.

“Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

İlginizi Çekebilir

Merakla beklenen Black Mirror filmi