reklamı kapat

POPÜLER

apple

Netflix’e rakip Apple video servisinin çıkış tarihiyle ilgili son iddia

Apple’ın servislerden elde ettiği geliri 2021 yılında 50 miyar dolara çıkaracağı belirtiliyor. iPhone modellerindeki büyümenin azalması sebebiyle şirketin hizmetlere odaklanacağı dile getiriliyor.

Apple’ın 50 milyar dolarlık gelire çıkmasında yeni video servisinin büyük rol oynayacağı ifade ediliyor. Gelen son bilgilere göre Netflix, Hulu ve Amazon Prime gibi video servislerine rakip olacak Apple video servisi önümüzdeki yılın başında hizmete girecek. Video servisinde Apple isminin geçmesi video servisinin kesinlike başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Çünkü Apple’ın rakipleri büyük yatırımlar yaparak video servislerini geliştiriyor. Bir de gelecek yılın sonunda Disney’in video servisini kullanıma sunacak olması Apple’ın sıkı çalışması gerektiğini gösteriyor. Tek başına bir uygulama şeklinde olabileceği gibi standart TV uygulaması içine de dahil edilebileceği belirtilen Apple imzalı video servisinde Apple’a ait özel içeriklerin olması bekleniyor. Apple bu konuda da özenli çalışmasını sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan iddialı yapımlar geliyor

Apple’ın sadece 2018 yılında özel içerikler için 1 milyar dolar harcadığı biliniyor. Netflix aynı yıl 8 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. Apple’ın Oprah Winfrey ile birkaç yıllık anlaşma yaptığı, La La Land yönetmeni Damien Chazelle’den bir dizi sipariş ettiği, Hunger Games tarzı See isimli bir projesi olduğu, M. Night Shyamalan’dan bir korku serisi istediği de açıklananlar arasında. Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’ni satın aldığını da hatırlatalım. Apple bununla birlikte J.J. Abrams imzalı bir yapımı da izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. My Glory Was I Had Such Friends adını taşıyacak yapım kalp nakliyle ikinci kez hayata dönmeyi bekleyen Silverstein’in bu süreçte yaşadıklarını anlatacak.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Türkiye için ekim programı