reklamı kapat

POPÜLER

yeni nesil xbox one

Yeni nesil Xbox ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı

Konsol cephesinde PS5 ve yeni Xbox ile bir sonraki nesile geçiş yavaş yavaş yaklaşıyor. Xbox konusundaki ilk detaylar ise basına yansımış durumda.

Advertisement

Konsol savaşlarında yeni bir sayfayı açmanın zamanı yaklaşırken; yeni nesil Xbox için de yavaş yavaş bilgiler ortaya çıkıyor. Microsoft’un yeni Xbox modelinin One ailesinin bir parçası olup olmayacağını kestirmek zor. Çünkü artık “yeni nesile” geçiliyorsa isimde de aynı etkiyi yaratan bir değişim beklemek yanlış olmaz. Ancak kod adı sızan yeni Xbox’ın ailenin diğer üyelerinin kod adlarında olduğu gibi sürüngen temasını sürdürdüğü görünüyor. Hatırlarsanız One X modeli Scorpio olarak anılıyordu. Yeni model ise kod adı olarak hayli iddialı olan Anaconda‘yı kullanıyor. Yeni neslin ne zaman ortaya çıkacağı net değil; ancak iddialar 2020 yılını gösteriyor. Sony’nin 2019’daki E3 konferansında yer almayacağını açıklaması da yeni nesil konsolların 2020’de çıkacağı düşüncesini kuvvetlendirmiş durumda. Sony’nin bu kararıyla ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Xbox neler sunacak

Yeni nesil Xbox için beklentiler iyiden iyiye yükselmiş durumda. One X ile şimdiye kadar ürettiği en etkileyici donanımı oyuncuların beğenisine sunan Microsoft, 4K oyun deneyiminde de iddiasını ortaya sermişti. Yeni konsoldan beklentiler ise elbette daha güçlü bir işlemci ve ekran kartı. Anaconda’nın aynı zamanda dahili SSD ile gelmesi de beklentiler arasında. Bu da oyun yükleme zamanını azaltırken daha akıcı ve pürüzsüz bir deneyim sunulabileceği anlamına geliyor. One X’te firmanın hibrit bir donanıma yer verdiğini de hatırlatalım.

Daha ucuz ikinci bir konsol gelebilir

Oyuncuların ilgisini çekebilecek yeni bir iddia ise Microsoft’un Lockhart kod adlı ikinci bir konsol üzerinde çalıştığı yönünde. Şimdilik sadece dedikodudan ibaret olan bu iddiaya göre Lockhart, daha uygun fiyatlı bir versiyon olarak karşımıza çıkacak. One S gibi düşünülebilir. Tabii her iki konsolunda geçmişe dönük destek sunması bekleniyor. Yeni konsollarla ilgili resmi detayları öğrenmek içinse şimdiden sabırsızlanıyoruz.

İlginizi çekebilir

One X modelinin tanıtımı