reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Bir gelenek geri dönüyor; Audi’den araç içi sinema sistemi girişimi

Las Vegas’ta gelecek ay düzenlenecek fuarda sergilenecek olan Audi araç içi sinema sistemi, konsept formunun ardından üretim bazında karşılık bulabilir.

Advertisement

Ocak ayında kapılarını açacak olan dünyanın en büyük teknoloji fuarı, otomobil üreticilerinin de ön planda olacağı bir organizasyon olacak. Fuarda premium sedan modelinin içine entegre ettiği sinema sistemi konseptini tanıtacak olan Audi, otonom sürüş hayata geçtiğinde araç içinde yolcuların nasıl vakit geçireceğine yönelik öngörüsünü de gözler önüne serme amacında. Dünya genelinde 60’lı ve 70’li yıllarda popülerliğinin zirvesinde olan arabalı sinema konsepti geri getirme iddiasında olan markadan beklentileriyse bir hayli yüksek. Audi standında ziyarete açılacak araç içi dijital eğlence formatı, gelecekte otonom sürüş gerçekleştiğinde modellerin bir sinema veya konser salonuna dönmesi öngörüsüne dayanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başka yenilikler de var

Markadan yapılan açıklamada, otonom sürüş ile birlikte yolcuların araç içinde boş zamanları olacağı ve bu zamanlarını yeni nesil araç içi eğlence sistemleri ile doldurabilecekleri belirtildi. Audi, detaylarını CES fuarında paylaşılacağı bu konsepte şimdilik “sürüş sırasında eğlence formatı” (on-the-road entertainment format) adını veriyor. Fuarda ayrıca bir başka sistemi “Immersive In-Car Entertainment”i de tanıtıyor olacak. Premium bir sedan modeline entegre edilen sistem, otomobil park halindeyken kullanılabiliyor, ve sürücü ve yolcuların araç içinde streaming hizmeti veren platformlarda yer alan sinema filmlerini izlemelerini sağlıyor.

İlginizi çekebilir

Audi e-tron GT