reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron hakkında güzel gelişme

Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı da entegre ediyor. Audi, dijitalleşme stratejisi kapsamında kullanıcılara daha geniş bağlanabilirlik imkanları sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Lansmanı geçtiğimiz günlerde yapılan ve 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulacak olan markanın ilk tam elektrikli modeli Audi e-tron’un, bilgi-eğlence işletim sistemine Amazon’un sesli komut sistemi Alexa da entegre edildi. Audi e-tron kullanıcıları artık evlerinde veya diğer Alexa uyumlu akıllı cihazlarında olduğu gibi, araçlarının içinde de Alexa’nın birçok özelliğinden yararlanabiliyor.

Audi’nin MMI bilgi-eğlence sistemine entegre ettiği Alexa’yı kullanmak için araç sahipleri veya yolcuların akıllı telefona veya ek bir aplikasyona ihtiyacı olmuyor. Kullanıcıların, Amazon hesaplarını e-tron’a tanıtması yeterli oluyor. MMI sistemindeki LTE mobil data modülü, kullanıcıların ses komutlarıyla Amazon server’larına ulaşmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron ile kullanıcı deneyimi kolaylaşıyor

Kullanıcıların e-tron’un araç içi ses komut sistemine “Alexa” şeklinde seslenerek başlatılacak sistemle, haber servislerinden, Amazon alışveriş hizmetine, Amazon Music’ten sesli kitaplara kadar yüzlerce hizmete erişebiliyor. E-tron sahipleri ayrıca Alexa ile araçlarını terk etmeden, sadece sesle komut vererek evlerindeki ışıkları, ısıtmayı veya kapı kilitlerini de kontrol edebiliyor. Audi, e-tron modeline eklediği Alexa desteği sayesinde kullanıcılara kolay bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

İlginizi çekebilir

SEAT Tarraco