reklamı kapat

POPÜLER

Audi_e-tron
Audi_e-tron

Audi’nin ilk elektrikli otomobili e-tron hakkında üzücü haber

The Brussels Times’ın aktardığı habere göre Audi’nin ilk elektrikli otomobiliyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Audi e-tron 

Gazeteye göre Audi, ilk elektrikli aracı E-tron’un teslimatını geciktirecek. İki aylık teslimat süresinin 6-7 aya çıktığı belirtiliyor.Alman otomobil üreticisinin de bu yıl şu anda sadece 45.000 E-tron üreteceği belirtiliyor. Rakama bakıldığında bu rakamın beklenenden 10 bin daha az olduğunu söylememiz gerekiyor. LG Chem, Audi, Mercedes-Benz, Volkswagen Grubu ve Daimler gibi otomobil üreticilerine lityum-iyon bataryaları sağlıyor.Bu otomotiv devlerinin birçoğunun gelecekte kendi batarya fabrikalarını kurma planları ya da Tesla’nın Panasonic ile yaptığı gibi birlikte batarya üretme konusunda tedarikçilerle ortak olma planları var. Ancak bu fabrikalar kuruluncaya kadar, LG Chem gibi tedarikçilerin insafına kalıyorlar. LG Chem’in bu durumdan yararlanarak batarya fiyatlarını da artırdığı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron otomobil tutkunları tarafından merakla bekleniyor

Şirketin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı da sunuyor. Şirket, dijitalleşme stratejisi kapsamında kullanıcılara daha geniş bağlanabilirlik imkanları sunmak için çalışmalarına devam ediyor. e-tron’un, bilgi-eğlence işletim sistemine eklenen Alexa sayesinde kullanıcılar otomobili sesli kontrol edebilecek. e-tron kullanıcıları artık evlerinde veya diğer Alexa uyumlu akıllı cihazlarında olduğu gibi, araçlarının içinde de Alexa’nın birçok özelliğinden yararlanabiliyor.

İlginizi çekebilir

Audi e-tron SUV’den nefes kesen “85 derecelik eğimde” gövde gösterisi