reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q4 e-tron konsept

Audi E-Tron sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı

Elektrikli otomobillerin günden güne önem kazandığı son yıllarda Audi E-Tron, elektrikli otomobiller listenin bir hayli gerisinde kaldı.

Tesla, Mercedes ve Toyota gibi dünyaca ünlü otomobil üreticilerinin elektrikli araçlara yaptığı yatırımlar git gide büyüyor. Bu yatırımlara bir cevap vermek isteyen Audi, E-Tron’u piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Rakiplerinden kolayca ayırılabilen sportif tasarımı dikkatleri üzerine çeken model hakkında bildiğimiz şeyler oldukça sınırlı. E-Tron’nun sunacağı menzil hakkında bir takım dedikodular olsa da bu zaman kadar bir bilgiye sahip değildik. Model X’e yakın bir menzil beklense de bu beklenti suya düşmüş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi E-Tron menzili ile sınıfta kaldı

Audi e-Tron, kilometrede 283 Wh enerji tüketerek EV modeller arasında sonuncu duruma düştü. Bu değerler Jaguar I-Pace’den bile düşük. Menzil değerlerine baktığımızda da durum hiç de iç açıcı değil. Aracın sunacağı menzilin ortalama 200 ile 320 kilometre arasında olacağı söyleniyor. Bu değerler, rakiplerine göre küçük kalan bataryasının bir sonucu olabilir. Bu değerlerin herangi bir kesinlik niteliği olmasa da Audi’nin modelin çıkışından önce bir değişiklik yapması gerektiği ise kamoyunun ortak düşüncesi.

İlginizi çekebilir

Audi e-tron SUV’den nefes kesen “85 derecelik eğimde” gövde gösterisi