reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımda A7 Sportback izleri; Audi E-Tron GT için ilk bakış vakti

Dört kapılı coupe formuna sahip olacağını bildiğimiz Audi E-Tron GT, yeni jenerasyon A7 Sportback ile büyük oranda benzerlik gösteren yapıda olacak.

Kısa süre önce resmi kaynakları üzerinden buzlu bir fotoğrafla karşımıza çıkartılan Audi E-Tron GT yarın düzenlenecek olan tanıtımı öncesinde yeni bir paylaşıma sahne oldu. Markanın bu kez kamuflajlı parçaları üzerinden detaylandırdığı otomobil, şimdiye kadarki en net çizgilerini sergiliyor da diyebiliriz aslında. Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda seri üretime yakın bir formla tanıtılacak olan otomobille ilgili gördüğümüz bu son paylaşım, gövdenin A7 Sportback ike büyük oranda benzerlik gösterdiğini gün yüzüne çıkarıyor. E-Tron GT’nin fark yaratan parçalarınsa, ızgara ve ışıklandırma grubu gibi makyaj nitelikli parçalar üzerinden çizilmiş olduğunu da şu aşamada görmemiz mümkün.

Audi Sport imzası

Doğrudan Tesla model S ile rakip olarak lanse edilecek olan GT, beklediğimiz gibi tam anlamıyla bir sedan otomobil olarak karşımıza çıkmadı. A7’den bildiğimiz çizgilerin etlisiyle sportif bir liftback olarak nitelendirebileceğimiz otomobilin geliştirme sürecinde Audi Sport ekibinin de yer almış olması kesinlikle farkını hissettirecek. Nitekim tampon ve difüzor gibi parçaların yapısı bunun mesajını şimdiden veriyor bizlere. oldukça geniş yanaklı bir jant setinin konumlandırıldığımı gördüğümüz E-Tron GT ile ilgili teknik konuysa hala bir muamma. Alman merkezli gelen son bilgilere göre otomobili en az 400 kilometrelik menzil değeriyle yollarda göreceğiz.