reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtım öncesi son ipucu; Audi E-Tron GT hakkında öne çıkanlar [Video]

Dünya prömiyeri Amerika’da gerçekleştirilecek olan Audi E-Tron GT, tanıtımı öncesinde son bir ipucuyla karşımıza çıkartıldı.

Advertisement

Yarın itibarıyla heyecanını hissetmeye başlayacağımız Los Angeles Otomobil Fuarı’na katılım sağlayacak parçalarla ilgili artık daha net bilgiler almaya başlıyoruz. Audi’nin Porsche Taycan altyapısı üzerine geliştirdiği elektrikli otomobil projesi E-Tron GT de bahsettiğimiz bu isimler arasında ön plana çıkıyor. Konsept bir proje olarak tanıtımı gerçekleşecek olan modelle ilgili son bir ipucu paylaşan markanın resmi kaynakları, önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi muhtemel olan seri üretim pozisyonu için şimdilik kartlarını açmamayı tercih ediyor. Tasarım karakteri itibarıyla kendisiyle aynı adı taşıyan SUV konseptiyle benzerlik göstermesini beklediğimiz otomobilin dört kapılı yapıya sahip olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklenen rakamlar

Coupe formlu bir dört kapılı otomobil olarak lanse edilen E-Tron GT’nin performans verileri konusunda masada görünen bazı beklentiler mevcut. Tek seferde 500 kilometrenin üzerinde menzil değerine sahip olabileceği söylenen otomobilin 0’dan 100’e hızlanma değerinin maksimum 3 saniye seviyelerinde olması bekleniyor. Taycan ile olan altyapı kardeşliğinden ötürü şarj teknolojisi konusunda da karşımızda iddialı bir proje görmeyi bekliyoruz. 800V’luk hızlı şarj mimarisi bu noktanın temellerini oluşturuyor. Los Angeles’ta yapılacak olan gösteriminin ardından geri dönüşleri toplamaya hazırlanan Audi cephesinde eğer her şey planlandığı gibi giderse, 2020 yılı için bi seri üretim planlama haberi duyma şansımız da bir hayli yüksek. 24 saat içerisinde netlik kazanacak olan E-Tron GT ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

Video