reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron GT
Audi elektrikli otomobil

Audi e-Tron GT üretimi başladı; işte bilinmesi gerekenler

Markasının performans en ciddi elektrikli meydan okuması olacak Audi e-Tron GT, 2021 içerisinde asfalttaki yerini alacak.

Audi’nin e-tron üzerinden elektrik rekabetine dahil olduğu süreç, bizlere SUV’lerin d ön planda olduğu adımları gösterdi. Önümüzdeki yıl çok daha hissedilir olacak çekişme öncesinde ailenin uzun süredir beklenen bir ismi daha seri üretim bandına taşınıyor. Markasının en güçlü elektrikli otomobili olacak Audi e-Tron GT, R8’in de üretiminin gerçekleştildiği Almanya’daki tesislerde banda taşındı. Bu tesiste üretilecek ilk elektrikli model olarak da nitelendirilen aracın, kuzeni Taycan’ın en ciddi rakiplerinden birisi olacağına hiç şüphe yok.

Audi elektrikli otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-Tron GT teknik özellikleri

Audi cephesinin e-Tron GT’yi üretime taşıdığı merkezin, aracın 0 emisyon felsefesini de destekleyen önemli bir yanı var. Yapılan dönüşüm çalışmaların ardından elektrikli otomobil üretim merkezi haline getirilen tesisin, araç üretim sürecinin tamamında karnon nötr olma iddiası var. Bu detayın ardından aracın son kullanıcıya ulaşacak olan bazı rakamsal verilerinden de bahsedelim. İçerisinde RS versiyonunu da barındıracak olan ürün gamı, yaklaşık 600 beygirden 645 beygire kadar uzanan güç aralığıyla kullanıcıları bekliyor olacak. e-Tron GT’nin en önemli özelliklerinden birisi de 350 kW’a kadar olan hızlı şarj desteği. 2021’nin ilk çeyreği içerisinde satışlar öncesi son bir kez daha karşımıza çıkarılacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak. Aracın konsept tanıtımındaki teknik niteliklerine ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Audi e-tron GT tanıtımı