reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT için seri üretim öncesi önemli gelişme

Elektrikli otomobil dünyasında markasını temsil edecek olan Audi e-tron GT, açıklanan üretim planlaması doğrultusunda yola Almanya’dan çıkacak.

Volkswagen grubunun elektrikliği atağında premium rolü üstlenecek ilk iki isimden birisi Porsche Taycan ile birlikte e-tron GT olacak. Markasının elektrikle bağdaşan yeni nesil tasarım dili için de hayati önem taşıyan otomobille tanışmamızın üzerindense yaklaşık 8 ay geçti. O dönemden günümüze kadar uzanan süreçte Marvel filmleri üzerinden daha çok beyaz perdede karşımıza çıkarılan e-tron GT’nin artık asfalta inişi için de ciddi konuşmalar yapmanın zamanı geldi. Önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren satışa hazır versiyonuyla üretim bandına çıkarılmasını beklediğimiz modelin bu konudaki planlaması da netlik kazandı. Marka tarafından yapılan açıklamaya göre bu planlama R8 ile kesişecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron GT için geri sayım devam ediyor

Kaynaklara düşmesinin ardından kısa sürede yerel basının da gündemine taşınan gelişmeyle birlikte, geleceği tartışılmakta olan R8’de sürece dahil oluyor. Audi Sport departmanın yer aldığı Böllinger Höfe tesislerinde üretileceği açıklanan e-tron GT için hazırlıklara da başlanıldığını görüyoruz. Tesisin bazı hatlarında yeni parçalar için düzenlenlemere gidecek olan marka, gövde bölümünü ise büyütecek. Audi yetkililerine göre tesisin geleceğe uyumlu akıllı yapısı sayesinde bu dönüşüm çok meşakkatli olmayacak. Konsept versiyonunda tek seferde 400 kilometre menzil kat edebildiği ve 20 dakikalık şarj ile 320 kilometre gidebileceği açıklanan e-tron GT için hatırı sayılır bir kitlenin bekleyişte olduğu da gelen bilgiler arasında. Aracın detaylı teknik verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Audi e-tron GT tanıtımı