reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron GT

Iron Man’in canavarı için geri sayım; Audi E-Tron GT test aşamalarında kadrajda

2018 yılında Robert Downey Jr. ile gerçekleştirilen tanıtımının ardından markasının elektrik bazındaki amirali olmaya hazırlanan Audi E-Tron GT için çalışmalar devam ediyor.

Iron Man‘in ilk filminden itibaren favori otomobili olarak beyaz perdeye yansıtılan Audi, bu süreci elektrik dönüşümü için de başarılı şekilde kullandı. 2018 içerisinde Robert Downey Jr. ile gerçekleştirilen tanıtım etkiliğiyle tüm dünyanın gözünün üzerine çevrildiği Audi E-Tron GT, o dönemden itibaren merakla beklenen isimlerden birisi oldu. Özellikle tasarım karakteriyle heyecan yaratan elektrikli otomobilin altyapı olarak kuzeni Porsche Taycan’daki yapıyı taşıyacağı da uzun süredir biliniyor. Nitekim ortaya çıkan prototip fotoğraflarında gördüğümüz Porsche detayları bu konuda herhangi bir değişim yaşanmadığını da ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi E-Tron GT özellikleri Taycan ile benzerlik gösterecek

Almanya’daki Porsche tesisinin çevresinde kameralara yalanan E-Tron GT, 2018’de gösterimi yapılan konseptine çok yakın görünüyor. Taycan’da olduğu gibi o sportif çizgileri yansıtma konusunda ciddi kozları barındıracak olan modelin teknoloji ve performans anlamında da limitleri zorlayışına şahit olacağız. Aynı platformu paylaşacağı Taycan’dan ötürü giriş seviyesinde 96 kWh’lik bir batarya paketine sahip olması beklenen E-Tron GT için menzil anlamındaki genel kanı ise 400 kilometre dolaylarında seyrediyor. Çift motorlu versiyonun güç bazında ise 582 beygirle 0’dan 100’e hızlanmasını 3,5 saniyede tamamlaması bekleniyor. 350kW hızlı şarj ile de uyumlu olmasına kesin gözüyle bakılan modelde 20 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 80 şarj seviyesini görmek mümkün olacak. Önümüzdeki sonbaharda döneminde seri üretime hazır bir şekilde sahneye çıkarılmasını beklediğimiz E-Tron GT’nin 2021’in ilk çeyreğinde satış noktalarında olması planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Audi A8 Pre Sense güvenlik teknolojisi nasıl çalışıyor?

İLGİLİ HABERLER