reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Audi’nin yeniden gündeme gelen özel koku ekibi: “Nose Team”

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında başı çeken Audi, bünyesinde çok ama çok uzun zamandır faliyet gösteren bir ekibi yeniden gündeme getirdi.

Otomobiller içersinde birçok farklı materyal kullanılıyor. Audi gibi markaların araçlarında ise biliyorsunuz yüksek miktarda deri kullanıyor. İşte bu materyallerin kokularıyla tüketiciyi rahatsız etmemek gerekiyor. İşte tam da bu durumu firma bünyesinde yer alan Nose Team ile garanti altına alıyor. 30 yıldır bulunduğu aktarılan bu ekip, Audi’nin Twitter’dan paylaştığı aşağıdaki fotoğraflar ile tekrardan gündeme gelmiş durumda. Bu ekibin amacı yeni Audi’lerde kullanılacak materyalleri / parçaları koklamak ve kötü kokulu parçaların araçlara girmesini engellemek. Araçları tamamen kokusuz hale getirmesi mümkün olmayan Audi, bu açıdan Nose Team ile süreci kabul edilebilir seviyede kontrol altına almaya çalışıyor deniyor. Bu ekibin 500’den fazla parçayı günlük işlerinin bir parçası olarak koklayarak analiz ettiği aktarılıyor. Firma diğer parçalar gibi kokunun da otomobillerin konforuna büyük etkisinin olduğunu söylüyor. Bu tarz çalışanlara başka otomobil firmalarının da sahip olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi gibi başka firmalar da kokuya büyük önem veriyor

Örneğin yapılan araştırmalara göre Çinli tüketiciler yeni otomobillerin içerisindeki kokuyu sevmiyor. Bu araştırmaları fazlasıyla dikkate aldığı duyulan Ford, sorun olarak nitelendirilen durumu ortadan kaldırmak adına somut adımlar atıyor. Ford cephesinin bunu çözmek için yaptığı çalışmaların bir sonucu olarak bir patent girişiminde bile bulunduğu biliniyor. Otomobillerin içerisinde kullanılan plastik, deri ve diğer kimyasal maddelerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu kokunun giderilmesi için farklı yöntemlerin bir araya getirilmesi söz konusu. Ford yöneticilerinden Debbie Mielewski, yıllardır süren bir araştırmaların ardından, ellerinde gelecekte kullanılmak üzere güzel bir çözüm olduğunu belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

300 km menzili olan özel elektrikli