reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen garanti

Volkswagen Ticari Araç cephesinden sevindiren garanti haberi

Volkswagen Ticari Araç, koronavirüs salgını sürecinde 1 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihlerinde garanti süreleri biten araç sahipleri için sevindiren bir duyuru yaptı.

Volkswagen Ticari Araç, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan koruma önlemleri ve kısıtlamalar nedeniyle yetkili servislere gelemeyen müşterilerine yönelik, garanti süreleri salgın döneminde biten araçların, garanti sürelerini uzattı. Ücretsiz onarıma ilişkin garanti süresi 1 Mart ile 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında sona eren tüm Amarok, Caddy, Transporter, Caravelle ve Crafter model ailelerinde geçerli olan uygulamayla süre 3 ay uzatıldı. Garanti süresinin uzatılması uygulaması, garanti belgesinde belirtilmiş olan haklardan sadece “Ücretsiz Onarım Hakkı”nı kapsıyor ve garantileri uzayan müşteriler, garanti kapsamındaki işlemler için hiçbir ek ücret ödemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen gibi Audi de garanti sürelerini uzatmıştı

Markaların garanti sürelerini uzatma haberleri sık sık gündeme geliyor. Bildiğiniz gibi korona virüsten dolayı servislere gidemeyen sürücülerin mağduriyetini önlemek için yapılan bu tip uygulamalar herkesten taktir topluyor. Gerek sokağa çıkma yasakları gerek ise yaşanan yoğunluk sebebi ile kimi sürücüler garanti süreleri içinde araçlarını servise götüremiyordu. Geçtiğimiz hafta Volkswagen Ticari Araçlar da olduğu gibi Audi de sevindiren bir garanti haberi duyurmuştu. Aynı şekilde garanti süresi 1 Mart ile 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında sona eren araçların garanti süreleri 3 ay daha uzatılmıştı. Umarız bu uygulama diğer markalar için de devam eder.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf