reklamı kapat

POPÜLER

Tüm dikkatler üzerinde; yeni Volkswagen Golf GTI TCR

Alman otomotiv devinin geçtiğimiz aylarda tanıttığı Yeni Volkswagen Golf modelinin daha güçlü ve sportif versiyonu olan GTI TCR karşımızda.

Avrupa pazarında olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi olan Volkswagen Golf, şubat ayında, sekizinci nesli ile tanıtılmıştı. Modelin en güçlü versiyonu olan Golf R’ın tanıtımı henüz gerçekleştirilmedi. Ancak R versiyonuna göre daha yavaş olan GTI, otomobiller severler ile buluşmuştu. 2.0 litrelik turbo beslemeli bir motor ile 244 beygir güç üreten GTI, her zaman oldukça ateşli. Bugün ise Golf R kadar hızlı olmayan ama GTI’dan daha hızlı olan GTI TCR versiyonu ile beraberiz. Golf 7’de TCR özel üretim olarak karşımıza çıkıyordu ancak yeni nesil ile birlikte her kullanıcı bu versiyona ulaşabilecek. Resmi olmayan bilgilere göre model 300 beygir güç üretecek. Bu da demek oluyor ki TCR stantard GTI’a göre 56 beygir daha güçlü olacak. Yeni Volkswagen Golf R ve GTI TCR versiyonlarının bu yıl içinde aramızda olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf, Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili yaptığımız ilk görüşmeler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf