reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Benzin fiyatlarında zamlar sonrası yapılan yeni indirim

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre üst üste yapılan zamların ardından sürücüleri memnun edecek bir benzin indirimi yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Ancak akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışın belki de en büyük sebebi dolar kurunda yaşanan ani artışlar. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına yansımıştı. Endişeden sürücülere yeni bir olumlu haber geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 14/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 19 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” dedi.  Umarız bu indirimler aynı şekilde devam eder. Bu arada benzin fiyatlarında olduğu gibi motorin cephesinden de iyi haberler bekleniyor. Uzmanlar cuma günü motorin cephesi için de bir indirimin gündemde olduğu görüşünde. Bekleyip göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirimli benzin fiyatları ne kadar oldu?

Yapılan 19 kuruşluk indirimle birlikte Ankara’da ortalama 5,80 liradan satılan benzin litre fiyatı ise 5,61 liraya düşecek. Benzinin litresi İstanbul’da 5,66 liradan 5,47 liraya, İzmir’de 5,83 liradan 5,64 liraya inmesi bekleniyor. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler

İLGİLİ HABERLER