reklamı kapat

POPÜLER

benzin motorin

Olumlu düşüş devam ediyor; benzin ve motorin fiyatlarında indirim

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre üst üste yapılan zamların ardından benzin ve motorin fiyatlarında mutlu eden bir indirim yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Ancak akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışın belki de en büyük sebebi dolar kurunda yaşanan ani artışlar. Son birkaç gündür azalan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki düşüş anında ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına yansımıştı. Sürücülere yeni bir olumlu haber daha geldi. Geçtiğimiz gün benzin fiyatlarına yapılan indirimin ardından daha kapsamlı bir düşüş geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 15/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 7, Motorinde 12 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” dedi.  Umarız bu indirimler aynı şekilde devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirimli benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Yapılan indirimlerin ardından benzinin litresi İstanbul’da ortalama 5.40 liraya, Ankara’da 5.54 liraya, İzmir’de 5.57 liraya kadar düşecek. ​Motorinin litresi de İstanbul’da ortalama 5.16 liraya, Ankara’da 5.24 liraya, İzmir’de 5.26 liraya gerilemiş olacak. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler

İLGİLİ HABERLER