reklamı kapat

POPÜLER

Orman yangını için önlem; akaryakıt istasyonlarına uyarı

Resmi Başvuru; Nöbetçi akaryakıt istasyonu uygulaması geliyor!

Koronavirüs salgını sebebi ile gerçekleştirilen seyahat kısıtlamaları ve sokağa çıkma yasakları, nöbetçi akaryakıt istasyonu uygulaması için düğmeye bastırdı.

Koronavirüs salgını ülkemiz için de önemli bir tehdit olmaya başladı. Alınan önlemler ile salgının önüne geçilmeye çalışılınıyor. Evde kalması yönünde uyarılara genel hatları ile uyan halk dışarıdan uzak duruyor. Hal böyle olunca trafikte bulunan araç sayısında da ciddi bir düşüş meydana geliyor. Büyük şehirlerin cadde ve sokakları belki de ilk kez bu kadar boş. Geçtiğimiz hafta sonu ilan edilen ve önümüzdeki hafta sonu da yürürlükte olacağı açıklanan sokağa çıkma yasağı ile zaten boş olan sokaklar adeta terk edilmişe döndü. Bu durum yeni bir sorunu da beraberinde getirdi. Akaryakıt istasyonları trafikte azalan araç sayısı sebebi ile zor durumda. Yeni bir uygulama ise yolda olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nöbetçi akaryakıt istasyonu hakkında gelen açıklama şöyle

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol Ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası Başkanı Ferruh Temel Zülfikar konu hakkında, “Türkiye’deki akaryakıt istasyonları olarak 24 saat çalışıyoruz. Çalışma saatindeki değişikliğimizi gerekli kurumlara ilettik. Türkiye’de trafiğe çıkan araç sayısı çok fazla azaldı. Taksiler tek-çift plaka uygulamasına gitti. Hiç araba olmayan bir ortamda akaryakıt istasyonlarının 24 saat çalışması tamamen maliyet. Şöyle bir öneride bulunduk. Nöbetçi istasyon uygulaması olmasını istiyoruz. Biz bunu çok rahat çözebiliriz. Her semte bir veya iki istasyon açık tutulacak. Bu uygulamayı işletmelerde istiyor. 31 ilin ulaşımı kapandı. Ulaşımın kapalı olduğu dönemde şehirler arası istasyonların açık olması mantıksız. Gece zaten trafik yok denecek kadar az. Bu dönemde müsrif olmamamız lazım. Bu dönemde işçi çıkarımı gibi durumda söz konusu olmayacak tüm işçilerimizle çalışacağız. Şu anda bazı işçilerimizi ücretli izne gönderiyoruz.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler