reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye

Resmiyet kazandı; Honda Türkiye, ara verdiği üretim sürecine geri dönüyor

Koronavirüs sürecinde fabrika kapatma kararlarını birkaç kez revize ederek karşımıza çıkan Honda Türkiye, son işaret ettiği takvime bu kez uyulacağını duyurdu.

Bugün Mercedes-Benz Türk üzerinden gelmeye başlayan Koronavirüs odaklı üretim gelişmelerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz ayın ilk haftası içerisinde Türkiye gündeminde tırmanmaya başlayan fabrika kapatma hamleleri içerisinde kendisine yer açan Honda Türkiye 2 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 6 Nisan 2020 tarihinden 13 Nisan 2020 tarihine kadar ara verdiğini açıklamıştı. O dönem yapılan yeni plan kapsamında bu tarih bir hafta daha ileri atılmış ve hedeflenen yeni tarih 20 Nisan 2020 olarak resmi kaynaklar tarafından duyurulmuştu. Bugün yapılan yeni açıklamayla planlanan takvimde artık herhangi bir ileriye taşınmanın söz konunu olmadığı netlik kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Türkiye üretimi pazartesi günü başlıyor

Koronavirüs sürecinin titizlikle takip eden Honda’nın kaynakları tarafından yapılan açıklamanın metni şu şekilde;

Koronavirüs sürecinin alınan önlemler kapsamında Kocaeli Şekerpınar’daki üretim operasyonlarını 23 Mart 2020 tarihinde geçici olarak askıya alan Honda Türkiye, gerekli tüm tedbirler alınarak 20 Nisan 2020 tarihinde Kocaeli Şekerpınar’daki fabrikasında faaliyetlerine tekrar başlama kararı almıştır.