reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs Rolls-Royce

Koronavirüs merkezli fabrika kapatmalar; Rolls-Royce da dahil oldu

Dünyanın en lüks otomobil üreticilerinden birisi olan Rolls-Royce, Koronavirüs salgını sebebiyle İngiltere hükümetinin kararları doğrultusunda üretimini askıya alıyor.

Bugün içerisinde Honda Türkiye tarafından da alınan Koronavirüs odaklı fabrika kapatma kararlarına dünyanın en lüks otomobil üreticilerinden Rolls-Royce da dahil oldu. İngiltere merkezli şirket bugün yaptığı açıklamada, Goodwood’daki üretim tesislerindeki çalışmalara, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren 2 hafta boyunca ara vereceklerini duyurdu. Şirket çalışanlarının sağlığını ve refahını daha da güvence altına almak için alınan bu ara verme kararını, bu süre bittikten sonr daha önceden planlanmış olan iki haftalık bakım için yapılacak Paskalya tatili takip edecek. Şirketin günlük çalışmaları, West Sussex’teki Goodwood Estate’teki şirketin merkezinde iş başında kalacak olan veya evden çalışacak merkez ofis çalışanları tarafından devam ettiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs hamlesi hükümet kararlarının paralelinde alındı

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös; “Bu kolay alınabilecek bir karar değildi, ama iş gücümüzü oluşturan olağanüstü insanların sağlığı ve esenliği her şeyden önce aklımızdaydı. Rolls-Royce’un evinde, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluğuz ve bu olağanüstü zamanda, sağladığımız bu esnekliğin parlayacağından şüphemiz yok. Derin müşteri odaklı bir şirket olarak, üretimimizi duraklatma kararının, bu zor zamanlarda anlayışlarını beklerken özür dilediğimiz birkaç değerli müşterimize rahatsızlık vereceğinin de farkındayız.” ifadelerine yer verdi. Bu karar İngiltere Hükümeti tarafından Covid-19 virüsüyle mücadele etmek için yapılacak ek önlemlerin açıklanmasınını ardından alındı.