reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce

Bir otomobil fiyatında; Rolls-Royce imzalı şampanya kutusuna yakından bakın [Video]

Müşterilerinin ilginç isteklerine karşılık verme konusunda hiç zorlanmayan Rolls-Royce, bu şampanya kutusuyla meraklılarını şımartmayı başaracak.

Lüks ve otomobil kavramları bir araya geldiğinde pek çok kişinin aklına gelecek ilk isimler bellidir. Uzun yıllardan beridir günümüze ulaşan genetiği ve felsefesiyle Rolls-Royce ismini bu listenin ilk üçüne yazmak konusunda hiçbir zaman tereddütümüz olmadı. Dünyanın en lüks donanımlarının yanında en sessiz kokpit yapılarından birisine sahip olan İngiliz üretici, söz konusu yenilik olduğunda her zaman farklı bir pencereden bakmayı başardı. Kendi tarihi içerisinde bir dönüm noktası olan SUV modeli Cullinan’da yer verdiği “Manzara süiti” günümüz dünyasında artık çok daha zor olan şaşırtma eylemini yaratmayı başarmıştı. İşin aksesuar kısmı da Rolls-Royce cephesinde hiç taviz vermeden devam ediyor. Tanıtımı gerçekleştirilen ve şu anda tüm fantastik detaylarıyla karşımızda duran şampanya kutusu, bahsettiğimiz bu felsefenin son ürünü olarak kullanıcılarla buluşacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce Design ekibinin son fantezisi

Adeta bir sanat eseri niteliği taşıyan bu kutu, bugün itibarıyla premium bir otomobilin etiket fiyatına eşit. Resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre, kutuya sahip olmak isteyenler 37.000 sterlin yani yaklaşık 47.500 doları gözden çıkarmak zorunda. Bu para ile Almanya, İngiltere ve Fransa gibi pek çok pazarda BMW, Audi veya Mercedes‘in üst seviye modellerini 0 kilometre satın almak mümkün. Kutunun detaylarına baktığımızda ise materyal olarak karbon fiber, alüminyum ve yüksek kalite deri gibi parçaların kullanıldığını görüyoruz. Açıldığı zaman içerisinden ikonik amblem “Uçan Bayan”lı ahşap bir masa çıkan kutunun bu bölümü İngiltere merkezli premium mobilya ve tasarım markası Tudor Oak‘a emanet edilmiş. Kutunun içerisinde ise şampanyaların soğutulması için gerekli donanımlar ve atıştırmalıklar için termal yapıda porselen kaseler konumlandırıldığını görüyoruz. Kutuyu satın almak isteyen kullanıcılar malzeme seçimi başta olmak üzere farklı kombinasyonlarla özel sipariş verebilecek.