reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Cullinan, 48 saat kala ışıkları yakmaya başladı!

Düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında örtülerinden kurtulacak olan Rolls-Royce Cullinan, artık son ipuçlarını sergiliyor.

Perşembe günü tüm dünyanın karşısına çıkmaya hazırlanan Cullinan ile ilgili birçok bölümü gizlilikle yürüten Rolls-Royce, tanıtım öncesinde bu zamana kadar hiç paylaşmadığı parçalar gönderiyor. Bugün itibarıyla arka tasarım çizgileri ve LED stop farından ipuçlarıyla karşımıza çıkan modelle ilgili ilginç bir gözlemimiz oldu. Arka yapısında kullanılan benzer çizgilerden ötürü Rolls-Royce modellerinde gördüğümüz ön karakteri akıllarımıza getiren modelde, bunun bir gölge oyunu olup olmadığınıysa hep birlikte göreceğiz. Yeni jenerasyon Phantom ile büyük oranda benzerlik göstereceğini bildiğimiz Cullinan, sahip olduğu donanımlar ve kendisine özel olarak geliştirilen altyapıyla farkını ortaya koyacak.

Tanıtıma son adım

Bir süre önce açıklanan “manzara süiti” özelliğiyle içerisinde barındıracağı lüks seviyesinden bizlere güzel bir mesaj gönderen Cullinan, dünyanın en lüks SUV’u olmak için geliyor. Bunun altını özellikle çizmek gerekiyor çünkü manzara süiti ve tek düğme ile ortaya çıkan şampanya seti gibi pek çok ilginç opsiyonu bu modelde görebiliriz. “Lüksün mimarisi” adı verilen tamamen alüminyum altyapı üzerine geliştirilen Rolls-Royce Cullinan’ın kaputunun altında 563 beygir güç ve 900 Nm tork üreten 6,75 litrelik on iki silindirli makineyi bekliyoruz. Bundan sonraki gelişmesi artık çok daha net detaylar üzerine olacak olan bu canavarla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Rolls-Royce Cullinan üretim öncesi test