reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Cullinan

Örtüsüz her şey daha güzel; Rolls-Royce Cullinan ilk sızıntısıyla karşımızda!

Lüksün sınırlarını yeniden zorlama parolasıyla geliştirilen, markasının ilk SUV modeli Rolls-Royce Cullinan için artık her şey tamamlanmak üzere.

Rolls-Royce resmi kaynaklarından dün gelen ilk ipucuyla birlikte tanıtımı için son adımını attığımız Cullinan, doğrusunu söylemek gerekirse bizleri uzun bir süredir bekletiyor. Geliştirme aşamalarına markanın verdiği özenin de bir simgesi olarak kabul edebileceğimiz bu süreçte, aracın tanıtımı hazır hale gelmesiyle birlikte potansiyel sızıntıların peşine düşmüştük. Lakin geçtiğimiz hafta içerisinde beklediğimiz bu sızıntı, ancak etkinliğe bir gün kala karşımıza çıktı. Yarın düzenlenecek olan organizasyon için hazırlıklar sırasında yüzünü gösteren Rolls-Royce Cullinan, karakter kardeşi Phantom ile olan benzerliğini, ufak da olsa hissedilen farklarıyla tamamlayacak.

Araziye önlem

Henüz teknik detaylarıyla ilgili bir bilginin ortaya çıkmadığı modelin, tek karelik sızıntısı bizlere tasarım hatlarının çok daha kare formlu olduğunu söylüyor. Özellikle ön bölümündeki yapısı Phantom’a göre çok daha köşeli olan Cullinan’da bunun arazi şartları düşünülerek elden geçirilmesi muhtemel. Izgara bölümünde bolca krom gördüğümüz modelde, her Rolls-Royce’un imzası “Uçan kadın” da kendisine merkezde yer buluyor. Kaputunun altında 563 beygir güç ve 900 Nm tork üreten 6,75 litrelik on iki silindirli motorla gelmesini beklediğimiz Cullinan ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.