reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce tarihinin ilk SUV modeli Cullinan, yeteneklerini Dubai çöllerinde göstermeye başladı [Video]

Önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulacak olan Rolls-Royce Cullinan, dayanıklılığını ispatlayacağı yolculuğa sıcak iklim üzerinden başladı.

SUV dünyasının zirvesine oynama iddiası ve Rolls-Royce imzasıyla geliştirme süreci neredeyse tamamlanan Cullinan, artık çok daha sık gelişmeleriyle karşımıza çıkıyor. İngiliz üreticinin kendi içerisinde çalışmalarının tamamlayıp, aracı National Geographic ekibine teslim etmesiyle birlikte, dünyanın farklı koşullarında limitlerin zorlanacağına olan inancımız tamdı. “Final Challenge” yani “Son Meydan Okuma” olarak duyurusu yapılan proje kapsamında Avrupa, Orta Doğu ve Amerika‘yı içerisine alan bölgelerde dolanacağı açıklanan Cullinan’dan gelen ilk video Dubai‘nin şartları zorlayan sıcak havası ve çöl dünyasıyla oldu.

Test sürüşü güven verdi

GoodWood’dan gelen bir ekibin de içerisinde olduğu bu test projesinin Dubai ayağında, Nat Geo ekibinden Mashal Shaien karşımıza çıkıyor. Lambroghini Urus‘un da benzer yollardan geçtiği bu kum testinde, sıcaklığın yanı sıra zeminin bir hayli dezavantaj içeren şartlarıyla mücadele etmek durumunda kalan Cullinan, sınavı başarıyla geçmiş gibi gözüküyor. Resmi tanıtımı için bu yılın son çeyreği işaret edilen modelin hedefleri içerisinde Kuzey Avrupa’nın aşırı soğuk bölgeleri ve buzların üstesinden gelmek var. Kaputunun altında 563 beygir güç ve 900 Nm tork üreten 6,75 litrelik bir makineyle gelmesi neredeyse kesinleşen Rolls-Royce Cullinan kısa süre içerisinde farklı coğrafyalarda karşımızda olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video