reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Cullinan

Gerçeğini aratmayan işçilik; Rolls-Royce Cullinan modeline yakından bakın [Video]

Son dönemlerde gördüğümüz en özel model projelerinden olan Rolls-Royce Cullinan, koleksiyonerlerin yeni gözdesi olma konusunda çok fazla zorlanmayacak.

Koleksiyon niteliği taşıyan model araç çalışmalarının son yıllarda geldiği seviye kıskanılacak düzeyde. Otomobillerin mekanik aksamlarının işletişine kadar uzanan detaylar cümbüşü, meraklılarını baştan çıkartacak bir bütünü ortaya koyuyor. Marka tarihinin ilk SUV modeli olarak asfalta inmesi sebebiyle ayrı bir öneme sahip olan Rolls-Royce Cullinan için hayata geçirilen bu projede de, özeni ve işçiliği bambaşka bir boyutta görüyoruz. 1:8 ölçekli olarak tasarlanan model, içerisinde 1.000’den fazla bağımsız bileşen kullanılarak elle üretiliyor. Yapılan açıklamaya göre minyatürü tamamlama, gerçek boyutlu bir Cullinan üretimi için gereken sürenin yarısından fazla sürüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce Cullinan mükemmelliği farklı bir ölçekte yansıtıyor

Özel sipariş olarak da meraklılarına sunulacak olan Cullinan modeli için 40.000 farklı renk ve kaplama imkanı sunuluyor. Elbette iş sadece renkten ibaret değil. Araç, bir uzaktan kumanda ile çalıştırılan tam işlevli dış lambalarla geliyor. Buna ek olarak kaputun altında yata 6,75 litrelik çift turboşarjlı V12 motorunun mükemmel bir yansıması da tüm ihtişamıyla sunuluyor. 1:8 ölçekli Cullinan, yaklaşık bir metre uzunluğunda özel bir sergileme vitriniyle beraber gelir. Detaylı bakmak isteyenler ise kapılarını açarak ahşap kaplamaların ve döşeme dikişlerine kadar en uç parçaları bile gözlemleyebiliyor.