reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Endişelendiren önlemler; Volkswagen işten çıkarma kararını açıkladı

Alman otomotiv devi Volkswagen, koronavirüs salgınının şirket üzerine bıraktığı yıkıcı etkiyi hafifletmek için yeni kararını duyurdu.

Koronavirüs salgınının adını her geçen gün daha az duymaya başladık. Hastalığın etkilerinin hafiflediği ülkeler normalleşme çabalarına girmeye başladı bile. Bu normalleşmenin en büyük adımlarından biri de otomotiv de yaşanıyor. Kapanan fabrikalar tekrar açılıyor, üretim tekrar başlıyor. Peki, her şey bitti mi ? Koronavirüs’ün tüm etkileri geride mi kaldı? Elbette hayır. Bu afetin getirdiği finansal etkileri markalar henüz yeni yeni hissetmeye başladı. Azalan satışlar ve duran fabrikaların bedelleri yeni ortaya çıkıyor. Örneğin Volkswagen, Polonya’nın Poznan şehirinde bulunan fabrikasında 450 işçiyi işten çıkartacağını duyurdu. Maliyetleri kısmak isteyen markanın bu yüzden böyle bir adım attığı düşünülüyor. Asıl endişe veren konu ise hem Alman üreticinin hem de diğer markaların bu tip önlemleri devam ettirip ettirmeyeceği..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen pandeminin etkilerini net bir şekilde hissediyor

Volkswagen Poznan Direktörü Jens Ocksen konu hakkında “Dünya genelinde devam eden Covid-19 pandemisi ve zor ekonomik koşullar piyasada belirsizliğe ve Volkswagen Poznan’ın ürünlerine olan talepte ciddi düşüşe yol açmıştır. Küresel durum hiçbir aldanmaya yer bırakmamaktadır. Korona virüs pandemisi her kıtada ciddi kayıplara yol açmıştır. Bu durumun sonuçları firmamızca da net bir şekilde hissedilmektedir.” şeklinde konuştu. Açıklamalar da adeta durumun ne kadar ciddi olduğunu anlatır nitelikte. Yakın vadede çözülmesini beklemediğimiz olumsuz gelişmeler karşısında markaların böyle önlemler alması aslında oldukça normal. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın

İLGİLİ HABERLER