reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Corona Virüsü

Corona Virüsü etkileri durmak bilmiyor; Volkswagen cephesinden yeni karar

Alman otomotiv devi Volkswagen, Corona Virüsü yüzünden oluşan aksaklıları işaret ederek aldığı kararı bir kez daha yeniledi. Detaylar haberimizde.

Corona Virüsü sebebi ile çoğu firmanın üretimi durdurma kararı aldığını daha önceden duyurmuştuk. Bu kararlar tam anlamı ile doğrudan virüs kaynaklı olmasa da hastalığın dolaylı etkilerinin en büyük kanıtı. Otomobil üreticilerinin en büyük tedarik merkezlerinden biri olan Çin’de oluşan olumsuz durum sonrası üretim de zaman zaman duruyor. Hal böyle olunca markalara gerekli olan parçalar da fabrikalara ulaşmamış oluyor. Volkswagen, önceden aldığı bir karar ile üretimi durdurmuş ve 10 Şubat tarihinde tekrar başlayacağını açıklamıştı. Markadan gelen son açıklamalar durdurma kararının 1 hafta daha devam etmesine karar verildiği yönünde oldu. Aynı şekilde diğer otomobil üreticileri de Çin’deki tesislerindeki üretimi durdurma kararlarını peş peşe açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü nedeni ile Volkswagen gibi Hyundai de bir dizi karar almıştı

Hyundai’nin bu adımı otomotiv basınında geniş yer buldu. Çünkü üreticiler sadece Çin’de atılacak adımları yeterli olarak görüyordu. Hyundai’nin bu adımı, şirketi küresel anlamda bir hamle yapan ilk üretici haline de getirdi. İsmini açıklamak istemeyen bir Hyundai yetkilisi, Güney Kore fabrikalarının çoğunda 7-11 şubat tarihleri arasında üretimin duracağını söyledi. Bu hamlenin sebebi olarak Hyundai’nin kablo ve bazı parçaları Çin’den ithal etmesi ve Çin’deki üretimin akmasıysa Koreli üreticinin elinde stok kalmaması olarak gösteriliyor. Ayrıca çalışanlar Corona Virüsü sebebiyle Çin’den gelen parçalara dokunurken endişe duyuyor. Üretimin tekrar başlamasına kağıt üzerinde 1 gün olsa da Volkswagen gibi Hyundai’nin de erteleme kararı alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Yeni Seat Leon Tanıtımı