reklamı kapat

POPÜLER

Skoda

Skoda yeni sesli asistanını tanıttı; işte alacak ilk modeller ve özellikleri [Video]

Laura adı verilen dijital asistanla kullanıcıların karşısına çıkan Skoda, gelecek için önemli bir adım gerçekleştirerek dikkat çekiyor.

Teknolojinin otomobil dünyasına yansıyan önemli desteklerinin başında sesli komut algılama yapısında olan asistanlar geliyor. Her ne kadar şu anda Türkiye pazarında sayılı örnekler ve nispeten kısıtlı özelliklerle deneyimleme şansımız olsa da, önümüzdeki süreçte bu özellikleri daha kapsamlı ve işlevsel şekilde hayatımızın içerisine göreceğiz. Bunun şimdiden önemli bir parçası olmak isteyen Skoda, kendi içerisinde geliştirdiği ve “Laura” adını verdiği asistanıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Markadan yapılan açıklamaya göre ilk olarak Kamiq ve Scala içerisinde sunulacak olan özellik kademeli olarak diğer modellere de kısa süre içerisinde yansıtılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda dijital asistanı Laura hakkında öne çıkan detaylar

Tanıtımı henüz gerçekleştirilen asistanın araç içerisindeki kullanım detayları ve nitelikleri de aslında örneklerinden alıştığımızın çok dışında değil. “Okey Laura!” komutuyla aktif hale gelen asistan üzerinden kullanıcılar navigasyon üzerindeki ihtiyaç duydukları noktaya kolayca ulaşabilecek. Liste içerisinde en yakın ATM noktaları, benzinlik veya hastane gibi seçenekleri bu noktada ön plana çıkarabiliriz. Adres bulmanın dışında istenilen şarkının açılması veya mesaj yazdırma gibi komutlar da bu sistem üzerinden verilebiliyor. Skoda yetkililerinin paylaştığı detaylara göre Laura’nın ilk aşamada destek verdiği diller ise; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Çekçe‘den oluşacak. Şimdilik kendi içerisinde ilk olarak nitelendirebileceğimiz bir adımla gelen Laura, ileriki vadede daha kapsamlı yeteneklerle güçlendirilecek. Yine dil desteklerinin de süreç içerisinde artmasını da bekliyoruz.

İLGİLİ HABERLER