reklamı kapat

POPÜLER

Skoda
Yeni Skoda Kamiq ve Scala ailesi

Yeni Skoda Kamiq ve Scala ailesi Türkiye’de satışa sunuldu

Yeni Skoda Kamiq ve Scala ailesi Türkiye’de satışa sunuldu. Popüler araçlar yeni sürümleriyle daha iyi hale getirilmiş durumdalar.

Yeni Skoda Kamiq ve Scala modellerinin Türkiye fiyatları hakkında şunlar aktarıldı: Her açıdan daha iddialı hale gelen B-SUV modeli Kamiq 1 milyon 509 bin 900 TL’den ve C-Hatchback modeli Scala 1 milyon 409 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken showroomlarda da lansmana özel fırsatlar müşterileri bekliyor. 150 HP güç üreten 1.5 litrelik motorla sunulan Monte Carlo versiyonu, Kamiq modelinde 1 milyon 969 bin 900 TL ve Scala modelinde 1 milyon 799 bin 900 TL’den tercih edilebiliyor.” Araçların motor özellikleri hakkında resmi olarak paylaşılanlar ise şöyle oldu: “Škoda, Scala ve Kamiq modellerinde dinamik sürüşle birlikte verimli motorlar sunuyor. Her iki modelde de yüksek verimliliğe sahip iki modern TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 110 PS’ten 115 PS’e yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 PS’lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. ACT silindir kapama teknolojisine sahip olan motor, güç gerekmediğinde iki orta silindiri kapatarak yakıt tüketimini azaltıyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın yeni modelleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüce Auto-Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Škoda, Türkiye’deki geniş ürün yelpazesini 2024 yılı içerisinde daha da güçlendirecek. Bu atağımızın ilki ise, Scala ve Kamiq ailelerinin yenilenen versiyonları oldu. Bu modelleri ilk kez 2020 yılında satışa sunmuştuk ve bireysel müşterilerin yanı sıra filo müşterileri de büyük ilgi gösterdi. Aynı zamanda kadın kullanıcılarımızın oranının da artmasına öncülük ettiler. 2020’den bu yana her iki modelden 38 binin üzerinde satış adedi elde ettik.

Yenilenen modeller hem globalde hem de Türkiye’deki müşterilerin geri bildirimleri dikkate alınarak geliştirildi. Her iki modelimiz de keşfetmeyi seven bireylerin, ailelerin ve kurumsal müşterilerimizin gözdesi olmaya devam edecek. 2024 yılı için Scala’dan 4 bin adet ve Kamiq modelinden 8 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Scala ve Kamiq’in ardından ise yeniliklerimiz hız kesmeyecek. Bu yıl içerisinde yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerinin yanı sıra yenilenen Octavia’yı müşterilerimizle buluşturacağız. Ayrıca büyük ilgi uyandıran tam elektrikli modellerimiz Enyaq ve Enyaq Coupe de bu yıl sunacağımız modellerden olacak“ dedi.

Türkiye’ye gelen yeni Skoda Kamiq ve Scala ailesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu