reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kamiq
2020 Skoda Kamiq

Bekleyiş sona eriyor; Skoda Kamiq üretimi başladı

Kısa süre içerisinde satış noktalarındaki yerini almasını beklediğimiz Skoda Kamiq, yapılan önemli yatırımla markasının anavatanında üretilecek.

Ailenin üçüncü SUV modeli olarak geçtiğimiz şubat ayı içerisinde karşımıza çıkarılan Skoda Kamiq için macera resmen başlıyor. Aradan geçen beş aylık zaman diliminin ardından üretim planlaması tamamlanan otomobil, banttaki yerini aldı. Çek Cumhuriyeti’nde yer alan tesislerde gerçekleştirilmeye başlanan süreç için yaklaşık 100 milyon euro gibi bir yatırım yapan Skoda’nın modelle ilgili beklentisi ise oldukça yüksek. Karoq ve Kodiaq‘ın altında konumlandırılan kompakt SUV sınıfındaki Kamiq için ayrılan özel banttan her gün 400 adet otomobil çıkacak. Volkswagen T-Cross ve SEAT Arona ile kuzen olarak nitelendirebileceğimiz aracın motor seçenekleri de bu modellerle paralel çizgide ilerliyor.

2020 Skoda Kamiq

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Kamiq cephesinden öne çıkanlar

Kamiq’i zihinlerimizde daha kolay canlandırabilmek adına ebatsal verilerine bakmamız yeterli. Paylaşılan rakamlara göre bizi; 4.241 milimetre uzunluğa, 1.793 milimetre genişliğe ve 1.531 milimetre yüksekliğe sahip bir otomobil bekliyor olacak. Bu verileriyle kuzenlerine nispeten yakınlık gösteren Kamiq, standartta 400 litre gibi hiç fena sayılmayacak bagaj hacmi vadediyor. Koltukların yatırılmasıyla brilikte bu rakam 1.395 litreye kadar esneklik gösterebilecek. Dört tekerlekten çekişli opsiyonu planda görünmeyen aracı sadece önden çekişli olarak satın almak mümkün olacak. Motor seçenekleri kısmında ise dizel, benzinli ve sıkıştırılmış doğal gaz gibi parçalar karşımıza çıkacak. Listedeki 1,6 litre TDI motor 113 beygirle gelirlen benzinli tarafta yer alan 1.0 litrelik ünite 94 beygir ve 113 beygirle hizmet edecek. Son dönemin popüler seçeneği olan 1.5 litre 148 beygirle yola devam edecek.

İlgili video

Skoda Kamiq tanıtım filmi