reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kamiq Türkiye’de; işte merak edilen fiyatı ve özellikleri

B-SUV segmentinin Türkiye’deki en yeni temsilcisi Skoda Kamiq satışa sunuldu. İşte karşınızda modelin özellikleri ve fiyatları.

SUV ve crossover sınıfı her geçen gün daha da popüler oluyor. Markalar da bu yüzden yatırımlarını bu segmentlere yapmaya devam ediyor. Skoda Kamiq de Çek üreticinin B-SUV sınıfı için hazırladığı iddialı bir model ancak Türkiye’de satışa değildi. Beklenen gelişme sonunda oldu ve Kamiq, 3 motor seçeneği ile birlikte ülkemizde satışa sunuldu. Skoda’nın tasarım dilini neredeyse her detayında bize gösteren araç, 4,24 metre uzunluğa sahip. 400 litre bagaj hacmi de sınıf stantardlarında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Kamiq ve sunulan motor seçenekleri

Motor tarafına geldiğimiz zaman ise yeni Skoda Kamiq üç farklı motor seçeneğiyle elde edilebiliyor. Önden çekiş sistemi üzerine kurulan araç, burada tek bir dizel motor ile geliyor. Bu 1.6 litre TDI motor 110 beygir güç üretiyor. Benzinli tarafta 1.0 litre 110 beygir veya 1.5 litre 150 beygir güç üreten seçenekler tercih edilebiliyor. Bütün seçenekler sadece 7 ileri otomatik vites ile satın alınabiliyor. Birçok faydalı sürüş destek sitemi de bulununan model ilk etapta sadece Premium donanım paketi ile satışa sunulmakta. Modelin 1.0 TSI motorlu versiyonu 197.600 TL, 1.5 TSI motora sahip versiyonu 230.800 TL ve son olarak 1.6 TDI motora sahip versiyonu ise 243.600 TL.

İlgili Video