reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kamiq GT

Skoda Kamiq GT tanıtıldı; işte öne çıkan özellikler

Uzak Doğu pazarı merkezli olarak satışa sunulacak olan Skoda Kamiq GT, daha çok tasarım karakteri konusunda fark yaratan bir model olacak.

Bir süredir resmi kaynaklar üzerinden gönderilen ipuçları üzerinden detaylarına değindiğimiz Skoda Kamiq GT de bu yılın önemli oyuncularından birisi olmak için karşımıza çıkarıldı. Markanın Çin pazarındaki ortağı SAIC ile bir araya gelerek planlamasını gerçekleştirdiği modelinin şimdilik Avrupa pazarına gelişiyle ilgili herhangi bir planı bulunmamaya devam ediyor. Standart versiyona oranla ufak farklılıkları beraberinde getiren GT versiyonu, Kodiaq GT‘nin kardeşi olarak nitelendirebileceğimiz bir isim. Aks mesafesi kısmında standart versiyonla aynı olan modelde tasarım konusunda farkını hissedeceğimiz bölümler karşımıza çıkıyor. Motor seçenekleri ise henüz netliğe kavuşmuş değil.

Skoda Kamiq GT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Kamiq GT hakkında bilinmesi gerekenler

Modelle ilgili farklı olarak nitelendirebileceğimizi ilk parçalar dışarıda başlıyor. Aracın ön ve arka tasarımında değişime giden tasarımcılar; tampon, ışıklandırma grupları, tavan ve yeni tasarı 17 inçlik jant setiyle karşımıza çıkıyor. Dışarıdan daha premium bir görüntü yakalanması adına krom detayların artırılmış olması da yine dikkat çeken parçalar arasında. Kokpit bölümü ise farkı en az taşıyan bölüm olacak. Konsol ve aracın farklı yerlerinde karşımıza çıkan GT logosu bu noktada altını çizeceklerimiz arasında. Bunun dışında 8 inçlik multimedya ekran da dahil olmak üzere tüm donanımlar standart Kamiq ile aynı seyrediyor. GT versiyonunun motor seçenekleri henüz açıklanmasa da, 110 beygirlik 1,5 litre atmosferik ve 115 beygirlik 1,2 litrelik turbo seçenekleri kaputun altında görmeyi bekliyoruz. Şanzıman ayağında ise 5 ve 6 ileri manuel ile birlikte 7 ileri çift kavrama sunulacak.

İlgili video

Skoda Kamiq