reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kamiq

Tanıtımına sayılı günler kala Skoda Kamiq’ten resmi tasarım görselleri geldi

Pekin’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan Skoda Kamiq için resmi tanıtım süreci başlarken, ortaya çıkan ilk çizimleri kısa süre önce basına yansıyan sızıntıları doğrular nitelikte.

Çin başta olmak üzere Uzak Doğu pazarına özgü olarak satışa çıkarılması planlanan Skoda Kamiq, bundan iki gün önce sızıntı görselleriyle karşımıza çıkmıştı. Pekin Otomobil Fuarı‘nda sahne alacak olan modelini, Avrupa’daki kardeşi Karoq’un hatlarına sadık bir şekilde geliştirdiğini gördüğümüz Skoda, son yıllarda ilgi gören bu karakteriyle başarısını sürdürmek istiyor. Satışa sunulacağı pazarlarda 14.000 dolar gibi bir başlangıç fiyatıyla piyasaya çıkacağı söylenen Kamiq, nispeten ulaşılabilir bir SUV olarak da nitelendirilebilir. Hal böyle olunca kullanıcıların fuarda en çok ilgi göstermesi beklenen modellerden birisi de kaçınılmaz bir şekilde kendisini belli ediyor.

Önümüzdeki hafta sahnede

Skoda’nın “sağlam karakter” olarak nitelendirdiği bir tasarım diliyle yoğurulan Kamiq, ufak modifikasyonlarla gerçekten keyifli bir arazi aracına ddnüşme potansiyeline sahip. Markanın bugün itibarıyla resmi kaynanlarından paylaştığı görsel doğrultusunda da kesinleştirdiği bu yapı aynı zamanda bir o kadar sportif. Halen teknik detaylarıyla ilgili bir detay verilmeyen model, Çin pazarında otomatik ve manuel vites seçenekleri ve 1,5 litre hacimli motor ile satışa çıkacak gibi gözüküyor. 25 Nisan’da tüm dünyanın karşısına çıkacak olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.