reklamı kapat

POPÜLER

Çin’de 14.000 dolara satılacak Skoda Kamiq, tanıtım öncesinde yeni fotoğraflarla karşımızda

Pekin Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacak olan Skoda Kamiq, Avrupalı kardeşi Karoq’tan ebatsal olarak bir adım ileride olacak.

Volkswagen grubunda SEAT ile birlikte ürün gamına iki yeni SUV modeli ekleyerek kullanıcılarla buluşmaya başlayan Skoda, Kodiaq ile topladığı olumlu geri dönüşleri Karoq ile yakalama amacında. Kompakt crossover sınıfında yer alan modelinin Türkiye satışlarına geçtiğimiz şubat ayı itibarıyla başlayan marka, 114.900 TL gibi bir başlangıç fiyatıyla karşımıza çıkmıştı. 25 Nisan’da kapılarını açacak Pekin Otomobil Fuarı’nda Karoq’un Uzak Doğu versiyonu niteliğindeki Kamiq modelinin tanıtımını gerçekleştirecek olan Skoda, organizasyon öncesinde yerel basının sızıntılarına engel olamadı. Kısa süre önce dış tasarımıyla ilgili tüm detayları ortaya çıkan modelin bugün itibarıyla kokpit yapısı da kendisini göstermiş durumda.

1,5 litrelik motor gündemde

Dış ve iç tasarımı itibarıyla Kodiaq ve Karoq ile neredeyse aynı olan Kamiq’i ayıran en büyük nokta ebatsal değerleri olacak. Henüz resmiyet kazanmasa da yerel basından gelen bilgilere aracın boyutları Karoq’un bir adım ötesinde olacak. Çin pazarında otomatik ve manuel vites seçenekleriyle satın alınabilecek olan modelde motor olarak ise şimdilik tek seçenek 110 beygir güç üreten 1,5 litrelik makine görünüyor. Türkiye pazarında fiyatı 159.900 TL’yi bulabilen Karoq’un, hemen hemen aynı versiyonun Çin’de yaklaşık 14.000 dolar gibi bir başlangıç fiyatıyla kullanıcılara sunulacak olması da, ülkemizdeki kullanıcıları üzecek noktalardan birisi olacak. Önümüzdeki hafta içerisinde resmi bilgileriyle karşımıza çıkacak olan Skoda Kamiq ile ilgili gelişmeler ve Pekin Otomobil Fuarı’nın heyecanı LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Skoda Karoq