reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü Valve

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü için heyecan yaratan Valve haberi

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020’de geliyor. İşte bu model için heyecan yaratan bir Valve haberi ortaya çıkmış durumda.

Ming-Chi Kuo‘ya göre biliyorsunuz merak edilen Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak lanse ediliyor. Halen nasıl görüneceğini bilmediğimiz ürün, uzun süredir test aşamasında bulunuyor. İşte bu dikkat çeken yeni ürün için Apple’ın oyun dünyasının büyük ismi Valve ile “ortaklık kurduğu” açıklanıyor. Yazılım kadar donanım tarafında da tecrübeli olan ve bir VR başlık geliştiren Valve, Apple için doğru bir tercih gibi görünüyor. Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü için Valve’nin sürece dahil olması, donanım kadar oyun tarafında da heyecan yaratıyor. Kendi uygulama marketine de sahip olacak denilen gözlük, Steam üstünden de ciddi şekilde desteklenebilir deniyor.

Daha önce duyduğumuz kadar artırılmış gerçeklik gözlüğü iPhone ile direkt olarak bağlantılı olacak. Bu sayede iPhone bildirimlerini gözünüzün önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük, uzak gelecekte iPhone’un yerini alacak deniyor. Gerçekten böyle bir düşünenin olduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü merak uyandırıyor

Üzerinde gerçekten çok uzun zamandır çalışılan yeni nesil ürün, eğer nispeten uygun fiyata satılır ve yazılımsal olarak iyi desteklenirse çok ciddi ses getirebilir deniyor.

Not: Görsel Samsung’un kendi geliştirdiği AR gözlüğüne aittir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli