reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü için kötü haber

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü için bekleyenleri üzecek kötü bir haber ortaya çıktı. Gözlük için daha çok bekleyeceğiz..

Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ay merak edilen Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğünün 2020’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak lanse edileceğini aktarmıştı. Ancak bu söz konusu değil gibi duruyor. Çünkü sağlam kaynak The Information’a gözlük satışa tam 2022 yılında çıkarılacak. 3D tarama özelliğine sahip olacak denilen gözlüğün, 2023’de daha şık bir versiyonu da satışa sunulacak deniyor. Bu tarihler elbette 2020’ye göre çok ama çok daha uzak ve birçok kişi için kötü görünüyor. Henüz çıkışa hazır olmadığı açıkça görülen Apple’ın, geçtiğimiz hafta bu dikkat çeken yeni ürün için oyun dünyasının büyük ismi Valve ile “ortaklık kurduğu”dahi ortaya çıkmıştı. Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü için Valve’nin sürece dahil olması, hem donanım hemde oyun tarafında büyük önem arzediyor. Ancak sonuçlar için daha çok beklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında başka neler biliyoruz?

Daha önce duyduğumuz kadar artırılmış gerçeklik gözlüğü iPhone ile direkt olarak bağlantılı olacak. Bu sayede iPhone bildirimlerini gözünüzün önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük, uzak gelecekte iPhone’un yerini alacak deniyor. 

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli