reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğünden kötü haber!

Kısa süre önce gerçekten çok ilginç bir haber ortaya çıktı. Uzun süredir gündeme gelen Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü iptal edildi. İşte detaylar;

Apple CEO’su Tim Cook, biliyorsunuz sık sık artırılmış gerçeklik tarafına çok büyük önem verdiklerini belirten açıklamalar yapıyor. Buradan kesin olarak kendi artırılmış gerçeklik gözlüklerini geliştirdiği söylenen firma, son dakika bilgisine göre bu ürünü iptal etmiş durumda. Sağlam kaynak DigiTimes’tan gelen bu bilgi gerçekten çok ilginç ve beklenmedik görünüyor. Geçtiğimiz ay artırılmış gerçeklik gözlüğünün parçaları üzerine tedarikçilerle (DigiLens, Vuzix ve Lumus gibi) görüşme yaptığı söylenen firma, üründe istediği seviyeye ulaşamamış gibi görünüyor. Daha önce şirkete yakın sağlam kaynakları bulunan analist Ming Chi-Kuo, gözlüğün resmi olarak 2020 yılında geleceğini söylüyordu. Ancak son bilgi ışığında bu gözlükle yakın zaman kesinlikle karşı karşıya gelemeyeceğiz gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafından artırılmış gerçeklik gözlüğü için atılan bu adım sürpriz oldu

Apple, buna benzer bir adımı geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız AirPower için yapmıştı. Firma resmi bir açıklama ile çok ama çok uzun süredir beklenen AirPower’ın satışa sunulmayacağını duyurmuştu. Bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekti. Firmanın donanım tarafındaki yüksek beklentisini karşılayamadığı söylenen AirPower, büyük bir hayal kırıklığı yarattı. AR gözlük hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Vivo imzalı AR gözlük