reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2
Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Sony Xperia 2 tasarımını netleştiren paylaşım

İlk bilgiler geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Sony Xperia 2 tasarımsal olarak netleşmiş durumda. Model tanıdık çizgiler taşıyor.

Telefon tarafında Türkiye’den çıkan Sony, pazarı yeni modeli Sony Xperia 2 ile hareketlendirmek istiyor. Çok yakında gelecek cihaz, aşağıdaki kılıf ile tasarımsal olarak netleşmiş durumda. Daha önceki taslak tasarımda da gördüğümüz üzere ön yüzünde günümüz için kalın diyebileceğimiz çerçeveleri bulunan ve bu yüzden bir ekran çentiği olmayan telefon, arkasında dikey olarak kenara konumlandırılmış üçlü kamera taşıyor. 6,1 inç 21:9 3840×1644 piksel OLED ekranıyla yine uzun bir seçenek oluşturacak telefon, arka kameraların konumu dışında Xperia 1 ile hemen hemen aynı görünüyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak denilen cihaz, parmak izi sensörünü ise yan tarafından taşıyor. Kamera için özel bir deklanşör butonu da bulunan cihaz, neden geliyor gerçekten anlaşılamıyor. Xperia 2 ile Xperia 1 arasında adeta hiçbir fark bulunmuyor.

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2
Sony Xperia 2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 2 yanında Sony Xperia 20 de yolda bulunuyor

6 inç boyutunda FHD+ 21:9 ekranıyla çok uzun bir yapısı ve kalın bir üst çerçevesi bulunan telefon, söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 710 işlemciden alıyor. Orta seviyede bulunan cihaz, 4 GB / 6 GB RAM ve 64 GB / 128 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. Model arkasında 12 + 12 megapiksel çiftli kamera taşıyor. Parmak izi sensörü entegre edilen güç butonu yan tarafında olan telefonun, bağlantı için USB-C kullandığı görülüyor. Bünyesinde 3,5 mm kulaklık girişi yer alan Xperia 20, üst çerçevesi nedeniyle bir ekran çentiği ya da deliği barındırmıyor. Pilinin 2.870 mAh gibi günümüz için küçük bir kapasitede olacağı söylenen Sony Xperia 20, kısa süre önce FCC’ye giriş yaptı. Bu açıdan lansman çok yakında duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son amiral gemisi Xperia 1